На головну Контакт Пошук
 сьогодні: 21.09.2019
Центр Місцевої Демократії
Бібліотека
Стисло кажучи, в цій книжці можна знайти сучасну теорію, практику і приклади (вдалі і не надто вдалі приклади) залучення представників територіальної громади до справ місцевого самоврядування. Ясно, що все це спеціально адаптовано під українські умови. А проте, ми б не хотіли, аби у читача склалося враження, що існує якась відмінна від загальносвітової, особлива „українська модель залучення громадян”. Україна справді не є „батьківщиною слонів”, і Нагорну Проповідь Христос виголошував не на Говерлі. Особливості українського законодавства – ось що переважно визначає специфіку наших умов порівняно з рештою Європи та світу. Якщо, зрозуміло, не лізти у „темні надра” ментальних відмінностей поміж різними народами.
тематика: електронні видання
автор: Ільків Наталія, Карий Олег, Кушнаренко Ольга, Ликов Олексій, Оробець Юрій , Рабцун Валентина, Ткаченко Сергій, Чуйко Геннадій
видавництво: Інститут демократії ім. Пилипа Орлика
рік видання: 2003
індекс Документа: 151
формат: Zip, 0.99 Мб
В брошурі наведена нормативна база, що регулює діяльність органів безпосереднього самоврядування та типові проекти положень органів самоорганізації населення. Дане видання розраховане на активістів органів безпосереднього самоврядування, представників недержавних організацій, працівників органів місцевої влади, інших зацікавлених осіб.
тематика: електронні видання
автор: Сас Юрій
видавництво: Черкаське обласне відділення "Комітету виборців України"
рік видання: 2001
індекс Документа: 150
формат: Zip, 0.05 Мб
Видання висвітлює теоретичні та практичні аспекти створення, існування та діяльності органів самоорганізації населення як дієвого засобу вирішення місцевих проблем. Для виборців, практикуючих політиків, депутатів всіх рівнів, працівників виконавчих органів місцевого самоврядування та державної влади, усіх, хто зацікавиться методами залучення громадян до вирішення питань місцевого значення.
тематика: електронні видання
автор: Кошовий Роман
видавництво: Львівська обласна організація "Комітет виборців України"
рік видання: 2000
індекс Документа: 149
формат: Zip, 0.74 Мб
Демократія починається з усвідомлення кожним своєї причетності до життя своєї громади і з прагнення кожного долучитися до загальної справи — створення в Україні дієвого громадянського суспільства та ефективної, прозорої і відповідальної влади. Сьогодні українське суспільство робить лише перші кроки на цьому шляху. Прагнучи зробити свій внесок у зміцнення громадянського суспільства, пропонуємо Вашій увазі Посібник з проведення громадських слухань, розроблений на основі практичного досвіду передових міст і громадських організацій України.
тематика: електронні видання
видавництво: Громадська організація "Фонд "Європа XXI"
індекс Документа: 148
формат: Zip, 0.43 Мб
тематика: електронні видання
автор: Прошко Вадим
індекс Документа: 147
формат: Zip, 0.10 Мб
Під обкладинкою цього збірника — перебіг п’яти міжнародних семінарів із проблем розвитку парламентаризму, регіонального та місцевого самоврядування в Україні. Досвід фахових обговорень, дискусій, обопільних зацікавлень і взаємовпливів, наповнений змістом практичних (щонайперше — ефективних) порад і висновків, покликаний якнайкраще прислужитися діяльності самоврядних інституцій, становленню громадянського суспільства в нашій державі.
тематика: матеріали конференцій
видавництво: Інститут громадянського суспільства
індекс Документа: 146
формат: Zip, 1.16 Мб
У цьому інформаційно-правовому виданні популярно викладено інформацію про те, що таке місцеве самоврядування, які повноваження, права та обов’язки мають депутати місцевих рад, що таке виборча кампанія на місцевому рівні, роль місцевих депутатів у формуванні місцевої політики. Теоретичні настанови та практичні поради, викладені в книзі, прислужаться як депутатам місцевих рад та кандидатам в депутати місцевих рад для підвищення їхньої кваліфікації та посилення ефективності роботи ради, так і виборцям — мешканцям територіальних громад — зробити адекватний та свідомий вибір на чергових місцевих виборах.
тематика: електронні видання
автор: Пархоменко Володимир
видавництво: Інститут громадянського суспільства
рік видання: 2001
індекс Документа: 145
формат: Zip, 0.16 Мб
Затверджено Координаційною радою Фонду сприяння місцевому самоврядуванню України 14 березня 2003 року.
тематика: електронні видання
видавництво: Фонд сприяння місцевому самоврядуванню України
рік видання: 2003
індекс Документа: 144
формат: Zip, 0.19 Мб
Книга є компіляцією раніше виданих праць, робіт Херсонського ресурсного центру для територіальних громад, нормотворчих актів вже прийнятих органами місцевого самоврядування в Херсонській області та посібників, котрі видавалися автором. Новизна матеріалу полягає в тому, що до окремих статей Закону “про місцеве самоврядування в Україні” додаються коментарі щодо їх зв’язку з статтями інших законів, наводяться проекти нормотворчих актів місцевого самоврядування. Головна мета, котру ставив автор показати, що в селах, селищах та містах найвищою владою є не чиновники, не мери і навіть не депутати, а територіальна громада, тобто всі жителі разом і кожен виборець зокрема.
тематика: електронні видання
автор: Лиховид Олег
видавництво: Херсонське обласне відділення Комітету виборців України
рік видання: 2003
індекс Документа: 143
формат: Zip, 0.59 Мб
Дана книга розрахована як на практиків, які вже мали досвід проведення громадських слухань, так і на тих новачків з органів місцевого самоврядування та громадських організацій, яких приваблює можливість здійснення влади "знизу". Авторами були використані документи, які базуються на реальному досвіді передових українських міст, влада і громади яких, незважаючи на недосконалість законодавства , тиск державних структур і низьку активність мешканців, не бояться йти на відкритий діалог.
тематика: електронні видання
автор: Шара Люба, за участі Підлуської Інни, Ляпіної Ксенії, Кудіної Людмили, Усатенко Галини
видавництво: Громадська організація "Фонд "Європа XXI"
індекс Документа: 142
формат: Zip, 0.33 Мб
© Copyright 2019
Інститут демократії
імені Пилипа Орлика
Всі права захищені