На головну Контакт Пошук
 сьогодні: 21.09.2019
Центр Місцевої Демократії
Бібліотека
Цей посібник має служити навчальним джерелом для муніципальних урядовців у їх прагненні залучити громадськість до своєчасної і конструктивної участі у розробці та реалізації громадських програм. Хоча необхідність і важливість участі громадськості у системі місцевого самоврядування є загальновизнаними, залучення громадян до діяльності місцевого органу самоврядування є часто клопітким, вимагає багато часу і створює незручності, особливо для керівників фінансових служб. Тому в посібнику даються численні рекомендації і приклади того, як фінансовий керівник може залучити громадян через надання їм інформації і прохання висловити свою точку зору і дати рекомендації. Такі дії можуть допомогти попередити конфлікти, створити стосунки взаємної довіри і залучити співпрацю і підтримку громадськості для життєво важливих муніципальних програм. Посібник розрахований на службовців органів місцевого самоврядування, працівників місцевих фінансових органів, депутатів місцевих рад, міських, сільських та селищних голів.
тематика: електронні видання
автор: І. Бураковський, В. Зайчикова, С. Максименко, І. Парасюк
видавництво: Євро Регіо Україна
рік видання: 2004
індекс Документа: 141
формат: Zip, 1.53 Мб
У збірнику вміщені базові нормативно-правові акти, які врегульовують відносини такого самостійного інституту публічної влади, як місцеве самоврядування. Окрім таких законів як “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих Рад народних депутатів”, “Про місцеві державні адміністрації”, “Про всеукраїнський та місцеві референдуми”, “Про органи самоорганізації населення”, “Про звернення громадян” до збірника включено витяг Конституції України (розділ ХІ “Місцеве самоврядування”) та Європейську хартію місцевого самоврядування. Даний збірник законодавства стане в нагоді як органам та посадовим особам місцевого самоврядування, так і представникам територіальної громади.
тематика: законодавство
автор: Павлик Віталій, Тесленко Віталій
видавництво: Всеукраїнська громадська організація “Комітет виборців України”
рік видання: 2002
індекс Документа: 140
формат: Zip, 0.39 Мб
У брошурі на основі чинної Конституції і законодавства, судової і політичної практики, вітчизняного і зарубіжного досвіду розглядаються питання демократизації правового статусу депутатів місцевих рад України через вдосконалення законодавчого регулювання їх повноважень та гарантій практичної діяльності. Розраховано на депутатів місцевих рад, кандидатів у депутати місцевих рад на місцевих виборах 2002 року, представників громадськості.
тематика: електронні видання
автор: Кампо Володимир
видавництво: Інститут громадянського суспільства
рік видання: 2001
індекс Документа: 139
формат: Zip, 0.12 Мб
Городские уставы впервые в Украине стали появлятся в XII-XIII веках на территории, принадлежащей Польше. Система магдебургского права – города Магдебурга Германии — была позаимствована соседней Польшей, и уже через Польшу нашла применение в Украине. Магдебургское право основано на муниципальном самоуправлении городов в средневековой Европе. В 1356 году магдебургское право получил Львов, в 1374 г. город Каменец-Подольский, в 1432 г. город Луцк на Волыни и в 1494 году г. Киев. По – киевскому (магдебургскому) уставу, например, жители получали льготу по уплате налогов, имели возможность создавать магистраты, которые в свою очередь располагали административными и судебными полномочиями. По такому уставу выборный мэр (войт) избирался пожизненно. Киевляне сохранили эти права в течение правления Литвы, Польши и России (некоторое время ).
тематика: електронні видання
автор: Попсуй Віра
видавництво: Луганське обласне відділення “Комітету виборців України”
рік видання: 2000
індекс Документа: 138
формат: Zip, 0.57 Мб
Згідно з Конституцією України самоврядування в Україні відбувається двома шляхами – через представницькі органи (сільські, селищні та міські ради), депутати та голови яких обираються членами відповідних територіальних громад, та як безпосереднє самоврядування громадян, що проживають на відповідній території. Можна вважати, що місцеве самоврядування прийшло в новітню історію України в 90-му році, із першими альтернативними виборами до місцевих рад. Тоді за два роки ці нові за суттю органи перебрали на себе більшість функцій, що раніше виконували компартійні комітети, і стали спроможними дійсно виконувати волю своїх виборців.
тематика: електронні видання
автор: Попсуй Віра
видавництво: Луганське обласне відділення “Комітету виборців України”
рік видання: 2000
індекс Документа: 137
формат: Zip, 0.11 Мб
тематика: електронні видання
автор: Авторський колектив
рік видання: 2007
індекс Документа: 136
формат: Zip, 0.77 Мб
тематика: матеріали конференцій
індекс Документа: 135
формат: Zip, 0.38 Мб
У книзі представлене дослідження громадських ініціатив Вінниччини, Донеччини, Криму, Сумщини, Тернопільщини, Чернігівщини щодо участі громадськості у творенні політики. У висновках експертів сфокусовано низку ключових проблем нинішнього етапу розвитку громадянського суспільства в Україні: форми та способи співпраці громадських організацій та бізнесу, політичних партій та громадських організацій тощо. Моніторинг діяльності інституцій громадянського суспільства у зазначених областях (липень 2004 — травень 2005 рр.) представляє розмаїття напрямків роботи та особливості розвитку "третього сектору".
тематика: електронні видання
автор: Г.О. Усатенко, О.В. Боронь
видавництво: Агентство "Україна"
рік видання: 2005
індекс Документа: 134
формат: Zip, 0.72 Мб
У книзі проаналізовано перебіг виборчої кампанії 2004 року: використання окремими кандидатами в Президенти інституційних, людських і бюджетних ресурсів, роль громадських організацій у цих виборах, доступ до інформації про кандидатів, оцінки виборців. Крім того, пропонуються висновки та рекомендації експертів дослідження.
тематика: електронні видання
автор: Г.Усатенко
видавництво: Агентство "Україна"
рік видання: 2005
індекс Документа: 133
формат: Zip, 0.54 Мб
тематика: електронні видання
автор: І. Підлуська, С. Горобчишина
видавництво: Агентство "Україна"
рік видання: 2005
індекс Документа: 132
формат: Zip, 0.28 Мб
© Copyright 2019
Інститут демократії
імені Пилипа Орлика
Всі права захищені