На головну Контакт Пошук
 сьогодні: 21.09.2019
Центр Місцевої Демократії
Бібліотека
Видання, яке є другим у серії «Бібліотечка міського голови», присвячено діяльності мера з налагодження ефективних зв’язків у трикутнику «влада – бізнес – громадський сектор». Мета порадника — допомогти мерові сформувати цілісне бачення ефективного функціонування цих трьох секторів громади і усвідомити свою місію як координуючого центру їхньої взаємодії. За задумом авторів, видання має озброїти міського голову практичними інструментами, які дозволять йому спрямувати свою діяльність на гармонізацію відносин між владою, місцевою підприємницькою спільнотою і громадськими організаціями, що матиме наслідком поліпшення якості життя громади та підвищення конкурентоспроможності міста. Практична корисність порадника посилюється численними порадами «з перших уст» міських голів — як досвідчених, так і новообраних.
тематика: електронні видання
автор: Колектив авторів за редакцією Н. Кошманенко
видавництво: Українсько-американська програма партнерства громад
рік видання: 2006
індекс Документа: 76
формат: Acrobat Reader, 3.19 Мб
тематика: електронні видання
видавництво: Проект „Сприяння організації виборів в Україні”
рік видання: 2005
індекс Документа: 75
формат: Word, 0.31 Мб
У довіднику розглядаються особливості виборів депутатів Європейського парламенту за законодавством держав-членів Європейського Союзу, висвітлено порядок формування національних парламентів 15 країн, які входять до складу Європейського Союзу. Наведено дані про результати останніх виборів. Проаналізовано структуру та повноваження Європейського парламенту.
тематика: електронні видання
видавництво: Лабораторія законодавчих ініціатив
рік видання: 2002
індекс Документа: 74
формат: Zip, 0.53 Мб
Книга "Виборче законодавство: українська практика, міжнародний досвід та шляхи реформування" видана спільними зусиллями трьох організацій: Лабораторії законодавчих ініціатив, Комітетом виборців України та Школою політичної аналітики. У виданні окреслено основні параметри міжнародних виборчих стандартів, розглянуті ключові проблеми українського виборчого законодавства та вироблено рекомендації щодо імплементації окремих найбільш вдалих механізмів із законодавчого регулювання інших країн.
тематика: законодавство
видавництво: Лабораторія законодавчих ініціатив
рік видання: 2003
індекс Документа: 73
формат: Zip, 0.26 Мб
Підсумковий звіт по проекту містить огляд основних парламентських подій за період 4 сесії IV скликання Верховної Ради України та аналіз ключових законодавчих змін у ряді важливих сфер державної політики.
тематика: електронні видання
видавництво: Лабораторія законодавчих ініціатив
рік видання: 2004
індекс Документа: 72
формат: Zip, 0.20 Мб
У довідник увійшли короткі матеріали про стан справ та основні напрями державної політики України у найважливіших сферах суспільно-державного та громадянського життя. Чільне місце відведене також викладу передвиборних обіцянок кандидатів на пост Президента України з відповідних питань.
тематика: електронні видання
видавництво: Лабораторія законодавчих ініціатив
рік видання: 2004
індекс Документа: 71
формат: Acrobat Reader, 0.50 Мб
Від часів, коли демократичні перетворення в Україні стали по-справжньому питанням суспільного порядку денного, поволі, але неухильно набуває визнання істина про те, що неодмінною умовою модернізації нації є розвинута система політичної освіти. Зараз розвиток ідеї про невід’ємність політичної освіти у демократичному суспільстві досяг такої стадії, коли відбувається консолідація зусиль усіх зацікавлених сторін, віднайдення спільних підходів до проблем, формується міжнародне співробітництво. Важливим здобутком цього поступу постає проект концепції політичної освіти в Україні.
тематика: електронні видання
видавництво: Лабораторія законодавчих ініціатив
рік видання: 2005
індекс Документа: 70
формат: Zip, 0.09 Мб
У книзі розглянуто основні тенденції розвитку виборчого законодавства 25 країн – членів Європейського Союзу. Значна увага приділена виборчим системам, які застосовуються в країнах ЄС на загальнодержавному і місцевому рівнях, механізмам забезпечення принципів загального і рівного виборчого права, суб`єктам та умовам висування кандидатів на загальнодержавних і місцевих виборах, порядку формування органів, які здійснюють адміністрування виборчого процесу, їх функціям і повноваженням. Окремо охарактеризовано основні механізми забезпечення участі у виборах жінок та національних меншин. У додатку наведено дані про результати останніх парламентських виборів у 25 державах – членах ЄС. Публікацію здійснено за підтримки ОБСЄ.
тематика: законодавство
видавництво: Лабораторія законодавчих ініціатив
рік видання: 2006
індекс Документа: 69
формат: Zip, 0.85 Мб
У роботі розглянуто основні проблеми правового регулювання місцевих виборів в Україні. На основі розглянутого досвіду європейських країн і положень чинного законодавства України розроблено пропозиції щодо подальшого удосконалення процедури підготовки та проведення місцевих виборів в Україні. У виданні дається характеристика виборчих систем для місцевих виборів більш, ніж у 20 країнах Європи. Ця робота може бути корисною для народних депутатів України в процесі удосконалення законів про вибори та їх кодифікації, фахівців з виборчої проблематики та всіх, хто цікавиться виборчою тематикою.
тематика: законодавство
видавництво: Лабораторія законодавчих ініціатив
рік видання: 2006
індекс Документа: 68
формат: Zip, 0.16 Мб
"Абетка депутата" підготовлена в основному для депутатів місцевих рад. В ній подаються роз`яснення основних термінів та понять, уживаних в українському законодавстві. З метою зручності користування більшість термінів (юридичних, економічних) супроводжується посиланням на конкретні статті конкретних законів.
тематика: законодавство
автор: Ткачук Анатолій
видавництво: Інститут Громадянського Суспільства
рік видання: 2000
індекс Документа: 67
формат: Acrobat Reader, 0.31 Мб
© Copyright 2019
Інститут демократії
імені Пилипа Орлика
Всі права захищені